חושבים לרכוש כיריים? כך תחליטו אם גז או אינדוקציה

קרדיט תמונה: freepik

מאת צוות אתר www.finder.co.il

 

בחירת סוג הכיריים הינה אחת ההתלבטויות המרכזיות בקרב מי שמשפצים את מטבח ביתם, בין אם מדובר במעבר דירה ובין אם מדובר בשיפוץ או שדרוג המטבח הקיים. בחירת הכיריים הנכונות עבורכם תשפיע על אופן הבישול, מהירות הבישול וכמובן גם על התוצרת. אז במה כדאי לבחור – גז או אינדוקציה?

גם אם לרבים נראה כי הבחירה פשוטה למדי ומסתכמת בבחירת האופציה הנוחה ביותר לתפעול עבור המשתמש העיקרי בכיריים או בבחירת הכיריים על פי העיצוב והנראות, חשוב להבין כי ישנם הבדלים מהותיים בין שני סוגי הכיריים והשלכות שונות, אותם על המשתמש להכיר.

 

כיריים גז

 

הכיריים המסורתיות והמוכרות, שעל אף כי נראה שהן מתחילות לפנות את מקומן לפתרונות החשמליים, הן עדיין ממשיכות לככב ברוב הבתים בישראל, גם בבתים החדשים והמודרניים.

השימוש הנפוץ בכיריים גז, נובע בעיקר מההרגל של הצרכן לשיטת ההפעלה המוכרת ובשל העלות הזולה של השימוש בגז. הביקוש המתמשך והעובדה כי הקהל אינו נוטש את סוג זה של כיריים, הביאו את החברות המייצרות את כיריים אלו לשדרג אותן הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונאלית.

המראה, שנשאר תעשייתי, עבר עידון מסוים. המשטח מוצע בצבעים שונים וישנן אפשרויות לבחירת משטחים בכיסוי זכוכית, רשתות העשויות מברזל יצוק, בחירת מספר מבערים ובחירת אופן סידורים והמרחק ביניהם.

מבחינה פונקציונאלית – ההצתה הפכה לאלקטרונית, התווספו אמצעי בטיחות למניעת דליפת גז, כפתורי הבקרה נוחים יותר וחלק מהחברות אף מציעות כיריים עם תצוגה דיגיטלית, נורית המתריעה על חום המשטח לאחר סיום השימוש ולמניעת כוויות ממגע בו ואף ישנן כיריים גז מומלצות עם טיימר לכל מבער, לקביעת פעילותו ולהתאמה לסוג הבישול.

עם זאת, לכיריים גז ישנם 2 חסרונות ידועים ובולטים: הראשון, הינו בעיית הבטיחות הנובעת מהאש החשופה והשני הינו בעיית הלכלוך והאתגר בפירוק כלל חלקי הכיריים על מנת לנקותם כראוי, כל אחד בנפרד.

 

אינדוקציה

 

עיקרון הפעולה של כיריים אינדוקציה שונה בתכלית מזה של כיריים גז, בכך שכלי הבישול עצמם מהווים "טריגר" לתחילת תהליך החימום, כאשר הנחתם של הכלים הייעודיים לאינדוקציה על המשטח יוצרים שדה מגנטי באזורי המגע. מאפיין זה מאפשר יצירת אזורי בישול גמישים המותאמים לגדלים השונים של מגוון הסירים והמחבתות ויצירת חום במיקומו המדויק של הכלי.

מכיוון שבשימוש באינדוקציה מדובר במערכת אלקטרונית ובמגע ישיר עם הכלי, מתאפשרת שליטה מלאה בעוצמת החום ובטמפרטורה, תוך חיסכון בזמן, הנובע מחימום מיידי של המשטח ומהמגע הישיר שלו עם הכלי המחומם. עובדה זו אף תורמת לחיסכון באנרגיה, מעצם העובדה שהחימום מבוצע באזור הכלי שבשימוש בלבד. כמו כן, אינדוקציות מסוימות אף מציעות כיום את האפשרות למתן מכת חום, לצורך העלאת הטמפרטורה במהירות.

אחד היתרונות הבולטים והידועים של האינדוקציות הינו הבטיחות. בכיריים גז ישנה אש גלויה המהווה סכנה עבור ילדים ופוטנציאל לתאונות ושריפות וכמו כן קיימת גם הסכנה בדליפת גז או השארתו דולק. שימוש באינדוקציה לעומת זאת, מבטל את כלל החששות הללו בשל הפסקת פעולת החימום ברגע הרמת הכלי המחומם מהמשטח.

בנוסף, לאחר השימוש באינדוקציה, פעולת הניקיון קלה ופשוטה ביותר ודורשת אך ורק העברת מטלית לחה על המשטח על מנת לנקותו ולהשיב לו את המראה החדש והמבריק.

בבואכם לבחור את הכיריים המתאימות ביותר עבורכם, בחנו את הקריטריונים החשובים לכם וודאו אם כן מהם צרכיכם וציפיותיכם מהכיריים, מהן הפונקציות הנחוצות לכם, מהי רמת הבטיחות הנדרשת ומהו המראה והעיצוב הרצוי.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

האוכל הכי טוב לחבר הכי טוב

מחפש אחרי מזון שיהיה מדויק לכלב שלך? רוצה מזון שיכיל את כל מה שהכלב שלך צריך? היכן כדאי לקנות מזון

בלוג

המאפים המיוחדת של מאפית נונו בחדרה

מאפייה זו ידועה בקרואסוני השוקולד הטעימים שלהם, שמכינים טריים מדי יום. הם משתמשים במאפים ומילויים צרפתיים כדי ליצור מגוון פינוקים

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור